Srpen 2012

Morava 2012

30. srpna 2012 v 9:52 | Andy |  iblog
Nápad na společnou dovolenou se zrodil při jednom z našich tradičních garden/indoor popíjejících párty, většinou u nás doma. Pořád jsme o tom mluvili a plánovali jsme co a kam bysme mohli, co chceme vidět a podobně.
A nakonec jsme to opravdu dodrželi, domluvili co a jak a vyrazili :)
V neděli uprostřed noci jsme se nalodili v počtu čtyři lidi, dva psi a bagáž a vyrazili jsme směr východ.
Naše první zastávka byla u sousedů v Bratislavě, kde jsem měla přihlášeného psa na mezinárodku. V pořádku jsme dojeli a absolvovali jsme výstavu. Už začátek výletu se podařil, odnesli jsme si totiž s Grimmem BOBa a zároveň tedy potřebný CAC pro Slovenského šampiona. (Pro nezasvěcené - BOB = best of breed - nejlepší jedinec plemene - nejvyšší ocenění v rámci plemene na dané výstavě; CAC - čekatelství šampionátu) - následovala prohlídka Bratislavy, posezení v hospůdce, nalezení pár kešek a ještě jedna cesta na výstaviště pro vyzvednutí pohárku a mohlo se jet směr Ráj vína :)

Dorazili jsme v pozdní odpoledne, ubytovali se v penzionu u našeho známého vinaře v Horních Věstonicích, ke kterému už pár let jezdíme s přítelem, jeho rodinou a přáteli, trochu se aklimatizovali a zahájili jsme naší dovču koupením několika flašek mísního vína a následným (p)opíjením do noci...
Ráno jsme vstávali kupodivu celkem časně a po snídani jsme zahájili výletování, ukázali jsme nováčkům :) Valtice, památky okolo, jako Rajstnu, Hraniční zámeček, dali jsme si obídek v Mikulově a hledali jsme kešky (keškuju s hroznýma nenadšencema a netykavkama, po pár dnech už mě za vyslovení slova keška zabíjeli pohledy :D). Bohužel celou dovolenou nás pronásledovaly příšerné teploty, občas se šplhající i přes 40°C ve stínu a tak jsme museli výletování hodně omezit a kam se dalo cestovat autem s klimatizací. Večer nás už ale čekaly jen příjemné věci, hlavně v podobě domluveného koštu u "našeho" vinaře - z minuých let už jsme my dva věděli do čeho jdeme a připravovali jsme na to druhou půlku naší grupy :-) Košt se jako vždy podařil, jídla bylo požehnaně a o víně ani nemluvím, pařili jsme opravdu až do rána, s Péťou jsme konečně jednou přepily naše polovičky, které odpadly a šly spát a my jsme pokračovaly v popíjení s myslivci, kteří byli v penzionu ubytovaní jako my :D
Další den byl trochu zpomalený, vstávali jsme až odpoledne a všichni jsme byli trochu nepoužitelní. Když jsme se tak nějak vzchopili, vyrazili jsme do Mikulova na procházku a vyšli jsme si na Kozí hrádek. Trochu se "ochladilo" (rozuměj z 40° asi na 35° :D) tak to nebylo tak úmorné. Nakonec jsme nakoupili, doma jsme si udělali oběd, koupili jsme si ve vinařství pár litrů stáčeného vína a zahájili jsme náš poslední večer. Ráno už jsme se jen sbalili, rozloučili jsme se, zaplatili a vydali jsme se směr Budějovice. Cestou jsme ještě koupili burčáky u cesty, zastavili se ve Znojmě a nakonec na oběd v Telči a bylo po výletě.
Všichni jsme se shodli, že to byla paráda a že to musíme opět zopakovat za rok, a kdo ví, jestli ne dřív =o)

A na závěr fotky:

Jedna společná u Rajstny, po nepovedeném hledání multikešky :)


A popořadě: